מעשיית שלושת השבטים של הדובים- יוגב לוין כיתה ד בי"ס ניצני רעות

מעשיית שלושת השבטים של הדובים

מעשייה מאת: יוגב לוין

לפני שנים רבות, בארץ רחוקה קרה מקרה מוזר. הארץ הייתה מחולקת לשלושה חלקים: 2 צדדים: צד יערי וצד שלגי וחבל ארץ חיצוני.  בצדדים חיו דובים ובחבל הארץ החיצוני חיו חיות הטרף.

בצד היערי חיו דובי פנדה ודובי גריזלי ובצד "השלגי" חיו דובי קוטב לבנים.

דובי הגריזלי היו בצבע חום, דובי הפנדה בצבעי שחור ולבן ודובי הקוטב לבנים. סה"כ היו 3 שבטים של דובים.

בחבל הארץ החיצוני חיו סוגים שונים של חיות טרף מפחידות, בעלות עיניים מוזרות בצבע וורוד זוהר, עם פרווה בצבעי לבן, חום, שחור ואפור וצבעי אזהרה: כחול, כתום ואדום. חלקן, גדולות מאד, וחלקן קטנות מאד וחלקן יודעות לעוף. חיות הטרף היו קופצות ומפתיעות את הדובים.

יום אחד חיות הטרף רצו את הטריטוריה של דובי הגריזלי והפנדה והן הגיעו לצד היערי והחלו להילחם בדובי הגריזלי ובדובי הפנדה. חיות הטרף התחבאו ומצאו מקום שהדובים לא שמו לב אליו ואז הם תקפו את הדובים מאחורה, מקדימה ומהצדדים. הדובים הצליחו להרוג חלק מחיות הטרף. הרבה מדובי הפנדה והגריזלי מתו. לאחר מכן חיות הטרף עברו לצד השלגי ונלחמו בדובי הקוטב. חיות הטרף התחבאו במערות וחפרו מנהרות למטה כדי שיוכלו להסתתר ולהפתיע את הדובים וגם הרבה מהם מתו. למרות זאת הדובים הצליחו להרוג חלק מחיות הטרף.

חיות הטרף הצליחו לכבוש את השטח של הדובים וצמצמו לדובים את שטח המחייה. בשטח שנותר כל הדובים החליטו שהם מתאגדים ומתאחדים ומשתפים פעולה ונלחמו יחד בחיות הטרף. שלושת שבטי הדובים התאגדו. הדובים הבינו שהכוח שלהם הוא חזק רק שהם ביחד ולא בבודדים. בכל פעם כשחיות הטרף ניסו לפגוע באחד הדובים ישר הדובים האחרים הגנו עליו והביסו את חיות הטרף. כך הדובים החזירו לעצמם חלק מהשטח שהיה שייך להם. בלילה חיות הטרף התחבאו במקומות מסתור והסתוו בשיחים, קפצו על הדובים שרטו והפחידו אותם עם העיניים הוורודות הזוהרות שלהם.

3 השבטים של הדובים הצליחו להביס את חיות הטרף ונשארו בטריטוריה שלהם וחיו באושר ושלווה עד עצם היום הזה.

 

 

Comments